Za wstawiennictwem św. Charbela (7.10.2019)

 
 
 

Kolejnym punktem rekolekcji w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ciney było uroczyste wprowadzono do świątyni obrazu św. Charbela. Wizerunek i zapalone świece niosły osoby, które w tamtym regionie prowadzą Domy Modlitwy św. Charbela. Modlono się m.in. za Ojca św., za Kościół i rozpoczynający się synod. Nie zapomniano też o modlitwie w intencji biskupa Stanislava Stolarika. Po wniesieniu obrazu rozpoczęła się suplika przed wizerunkiem Matki Bożej z Pompejów. Po niej wszyscy kapłani ucałowali obraz.

Ks. Jarosław poprowadził następnie adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem udzielił też każdemu błogosławieństwa olejem św. Charbela, wspominając też, że za 3 dni przeżywać będziemy rocznicę jego kanonizacji.

Jak zwykle po takich spotkaniach, do zakrystii na rozmowę przyszło wiele osób, niektórzy Polacy chcieli też nabyć książkę o św. Charbelu – udało im się i byli bardzo zadowoleni.
Dzisiaj ks. Jarosław będzie się spotykał z rodziną Domów Modlitwy św. Charbela. Już wczoraj wieczorem odwiedził jeden z nich w wiosce kilka kilometrów od Ciney. Materiał z tego spotkania będzie można zobaczyć jeszcze dzisiaj.
Jutro ks. Jarosław poprowadzi modlitewne spotkania na terenie Luksemburga, a wieczorem wróci do Belgii, gdzie będzie sprawował Eucharystię w mieście Arlon. Przyjadą tam zapewne także osoby z Francji.
Pamiętajmy w modlitwie o ks. Jarku i jego misji, prosząc Boga, by dzięki niej wielu zostało umocnionych w wierze.

Leave a reply

Your email address will not be published.