Zawierzyć Maryi (3.05.2020)

 
 
 

Uroczystości Maryi Królowej Polski odbywały się w naszej ojczyźnie wczoraj, natomiast dzisiaj na Jasnej Górze biskupi zawierzą Polskę na nowo Matce Bożej.
Również wczoraj bardzo wiele osób uczestniczyło w transmisji wieczornej Mszy św. sprawowanej przez ks. Jarosława. W kazaniu podkreślił on wyraźnie, że wszystko może się zmienić dopiero wówczas, kiedy zaczniemy rozumieć naprawdę, co to znaczy kochać drugiego.
Wczoraj wieczorem ks. Jarosław skontaktował się z Metropolitą częstochowskim abp. Wacławem Depo, którego poprosił, by w tym dniu szczególnie pamiętał o nim na Jasnej Górze. Ks. Arcybiskup zaraz odpowiedział: błogosławię ci na wszystkie twoje zawierzenia.
Myślami biegniemy również do Medjugorie, gdzie wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu odprawiono Mszę św. przy ołtarzu polowym. Nie sposób nie wspomnieć też naszej procesji i modlitwy sprzed roku. Wyruszyliśmy wówczas z obrazem Matki Bożej na górę Podbrdo odmawiając Różaniec. Już kolejny raz zanieśliśmy tam dla Maryi wieniec z róż. Gdy ułożono go przed Jej figurą, ks. Jarosław odmówił modlitwę i przypomniał słowa Ślubów Jasnogórskich Jana Kazimierza, a następnie wszyscy trwali pochyleni dłuższą chwilę, oddając cześć Królowej Polski.

Ufamy, że w przyszłym roku będziemy mogli tam znów pielgrzymować.
Dzisiaj Msza św. jak zawsze transmitowana o godz. 20 , po niej – nabożeństwo majowe i nowenna do św. o. Charbela.

Leave a reply

Your email address will not be published.