Złote i srebrne lilie na niebieskim aksamicie 2.08.2022

 
 
 

Do koronacji obrazu Matki Bożej Dobrego Początku we florenckim sanktuarium coraz bliżej, toteż przygotowania do uroczystości nabrały tempa. W całym regionie zawieszane są duże banery (n.p. w Iłży), a w gminach ogłoszenia o dwudniowym święcie – 14 i 15 sierpnia.

Wczoraj pan Marek Lempaszek, właściciel firmy „PRATA – szaty liturgiczne” przywiózł z Białej Podlaskiej aksamitne obramowania, które znajdą się przy obrazie – na niebieskim aksamicie wyhaftowane są złotymi i srebrnymi nićmi lilie oraz symbole maryjne. Jest to bardzo precyzyjna i wartościowa praca. Pomimo że materiał i wykonanie nie jest tanie, ks. Jarosław uważa, że trzeba zrobić wszystko, by otoczenie wizerunku było piękne, bo to dla Maryi.Kolejnym etapem będzie przymocowanie aksamitu do gabloty, w której zostanie umieszczony wizerunek Matki Bożej.
Ks. Jarosław przeprowadził z panem Markiem Lempaszkiem interesującą rozmowę o wykonaniu dzieła. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Przypominamy, że jutro, jak w każdą środę, Msza św. w języku polskim o godz. 7, a o 8 – we włoskim. W pozostałe dni tygodnia – o godz. 19.30., w niedziele o 11.
W piątek, 5 sierpnia rozpoczynamy uroczystą nowennę przygotowującą do koronacji wizerunku Maryi – modlitwę poprowadzi ks. Jarosław – proboszcz i kustosz sanktuarium. Nowenna odmawiana będzie codziennie po Mszach św. o godz. 20.30.

Leave a reply

Your email address will not be published.