26.04. Z Łagiewnik do Medziugorie. W niedzielę pierwsza transmisja

 
 
 

W minioną niedzielę. ks. Jarosław wygłosił kazania na kilku Mszach św. w parafii pw. św. Zofii Wdowy w Krzeczowie, gdzie proboszczem jest ks. Andrzej Chałupka. W południe przewodniczył Eucharystii, podczas której poświęcił dwa obrazy przywiezione dla tej parafii z Libanu – św. o. Charbela oraz św. Rafki. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uwolnienia i uzdrowienia.

 


Dziś, w poniedziałek, ks. Jarek udaje się z pielgrzymami do Medziugorje. W autokarowej pielgrzymce biorą udział przedstawiciele Domów Modlitwy św. o. Charbela oraz nowoutworzonego stowarzyszenia, które będzie sprawować pieczę nad budową pustelni dla św. o. Charbela w Polsce. W Medziugorje będą również reprezentanci bliźniaczego włoskiego stowarzyszenia, tak więc dojdzie tam do pierwszego ich spotkania i wspólnej modlitwy.
- Zabieram wszystkich w moim sercu i pamięci, by w tym niezwykłym miejsc, do którego pielgrzymuję już po raz 11, każdego, a zwłaszcza członków Domów Modlitwy św. o. Charbela i stowarzyszenia, zawierzyć Maryi, szczególnie w dniu ofiarowanym Matce Bożej, Królowej Polski - mówi ks. Jarek. Po odprawieniu Eucharystii w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie o godz. 7 pątnicy wyruszyli w drogę. - Proszę, otoczcie nas, zwłaszcza w Domach Modlitwy, swoją modlitwą o szczęśliwą podróż tam i z powrotem - dodaje ks. Cielecki.

 

krakow-lagiewniki-sanktuarium
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w najbliższą niedzielę ks. Jarosław rozpocznie katechezy transmitowane na żywo na swojej stronie www.padrejarek.pl. Do udziału w nich będzie też zapraszał ciekawych gości. Katechezy emitowane będą z różnych miejsc - pierwsza właśnie z Medziugorje w niedzielę, 3 maja o godz. 22.
Oprac. Barbara Rotter-Stankiewicz

Leave a reply

Your email address will not be published.