Dwa dni: San Carlo, Sarsina, Montefalco

 
 
 

W sobotę 31. października ks. Jarosław udał się z Rzymu do parafii San Carlo na północy Włoch. Po drodze zatrzymał się w Sarsinie, skąd przeprowadzona została transmisja w Charbel TV na temat św. Vicinio, biskupa i egzorcysty, którego grób tam się znajduje.
W sobotni wieczór w parafialnej sali teatralnej w San Carlo ks. Jarek opowiadał o św. Janie Pawle II, o czasie, kiedy z nim pielgrzymował i o tym, jaki był. Podczas spotkania, które bardzo zainteresowało i uradowało parafian, zaprezentował również fragment swojego filmu „Spotkanie świętych”, nawiązując do spotkania ks. Karola Wojtyły ze Ojcem Pio w 1948 roku.

.
W niedzielę 1 listopada ks. Jarek koncelebrował Mszę św. z proboszczem tamtejszej parafii ks. Giovanni Savini. Podczas Eucharystii, na którą przybyło wiele osób, przekazał dla parafii relikwie św. Jana Pawła II. W homilii ks. Cielecki mówił m.in. jak wielką wiarę i dobre serce miał Papież-Polak. Po Mszy św. wierni mogli ucałować relikwie – są to włosy św. Jana Pawła II.

.
W drodze powrotnej do Rzymu ks. Jarek zajechał również do miejscowości Montefalco, gdzie – jak udokumentowano, w roku 1918 do klasztoru, wiele lat po śmierci - przychodził ksiądz z czyśćca. Transmisję ze spotkania można było zobaczyć wczoraj wieczorem – jeśli ktoś nie miał do tego okazji, może ją, podobnie jak program z Sarsiny – odtworzyć na naszej stronie.

.
- Dziś rano będę sprawował Mszę św. w Bazylice św. Piotra. Będę się modlił za wszystkich bliskich zmarłych, a szczególnie za zmarłych z rodzin tych, którzy tworzą Domy Modlitwy św. Charbela – mówi ks. Jarosław.
Dziś o godz. 18 na żywo przekazana zostanie relacja z Muzeum Dusz Czyśćcowych w Rzymie.

(oprac.BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.