Modlitewne spotkanie w Monticello di Fara

 
 
 

W poniedziałek 10.02.2015 po południu ks. Jarosław przewodniczył skupieniu modlitewnemu w miejscowości Monticello di Fara w diecezji Vicenza. Przybyło tam bardzo wielu wiernych z diecezji i spoza niej.
Ks. Jarek rozpoczął spotkanie katechezą na temat kultu św. o. Charbela i podsumował 3 lata swego pielgrzymowania, związanego z misją zapoznania wielu ludzi z osobą libańskiego świętego. Po konferencji rozpoczęła się Msza św. poprzedzona procesją – uroczyście wniesiono do kościoła wizerunek św. o Charbela i Matki Bożej z Niegowici, a także relikwie św. Jana Pawła II i św. o. Charbela. Eucharystię współkoncelebrowali probosz-czowie miejscowej i sąsiedniej parafii: ks. Ettore i ks. Paolo.
Podczas homilii ks. Cielecki mówił o nadchodzącym Wielkim Poście, nawiązał do 40 dni, które Jezus spędził na pustyni, mówiąc, że my jesteśmy czasem taką pustynią.
Pozwólmy Jezusowi wejść w nas, byśmy na tej pustyni życia mogli zwyciężyć szatana, który będzie kusił bogactwami tego świata. Wydawać by się mogło, że św. Charbel udał się na pustynię, w samotność, lecz nie był przecież sam, był z Jezusem. I zawsze zwyciężał, bo był z Nim – powiedział.
Po Komunii św. dwie panie, które w poniedziałek wyruszą z księdzem na pielgrzymkę do Libanu, przyniosły zebrane karteczki z intencjami. Zostaną one zawiezione do Annaya. Ks. Jarek poprosił wszystkich Włochów, aby w dniu 22 lutego o godzinie 15, gdy będzie celebrował Eucharystię w pustelni św. Charbela, połączyli się z nim w modlitwie. Wiele osób zapowiedziało, że w tym czasie udadzą się do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Monteberico.
Po Mszy św. nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienia i uwolnienia. Po jej zakończeniu wszyscy ucałowali relikwie św. o. Charbela, ks. Jarek pobłogosławił każdego, namaszczając olejem przywiezionym od grobu libańskiego świętego.
Dziękczynienie po pielgrzymce do Libanu z podziękowaniem za łaski, które mają nadzieję otrzymać pielgrzymi, odbędzie się w Vicenzy po Wielkanocy.
Dziś wieczorem ks. Jarek będzie przewodniczył Mszy św. w Rzymie w bazylice San Nicola di Carcere.

Opracowanie: Barbara Rotter-Stankiewicz

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Leave a reply

Your email address will not be published.