Przy grobie św. Jana Pawła II w jedności z papieżem Franciszkiem

 
 
 

Dzisiaj rano, zgodnie z zapowiedzią, Ksiądz Jarosław przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II o godzinie 8.45. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowali ks. dr Marek Kaczmarek wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi oraz ks. Sławomir Klich proboszcz parafii Dobroń w archidiecezji łódzkiej. Przed samą Mszą św. ks. Jarosław wymienił intencje tej Eucharystii, szczególnie modlił się za wszystkie domy modlitwy św. Charbela, a także w tych intencjach, o które prosiły go różne osoby, zwłaszcza modlitewne wspólnoty różańcowe w Chociulach przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny należącym do parafii Ołobok.

W kazaniu ks. Jarosław mówił o tym byśmy stali się ludźmi, którzy poniosą światło Jezusa bo jest wiele mroku i ciemności wokół nas. Prosił św. Jana Pawła II – uproś dla nas taką siłę abyśmy byli odważni w pójściu tam gdzie jest mrok, gdzie potrzeba światłości.

Ks. Jarosław po homilii zapalił świecę i mówił: – zapal Święty Janie Pawle II w nas na nowo ogień miłości i dobroci.

Na zakończenie Mszy św. ks. Jarek obwieścił kolejny raz, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce codziennie będzie przewodniczył modlitwie przy grobie św. Jana Pawła II dlatego już w dniu wyjazdu Ojca Świętego, 27 lipca ks. Jarosław odprawi Mszę św. o 8.45 przed odlotem Ojca Świętego prosząc o szczególną podróż, o szczególne łaski również dla niego. – Będziemy modlić się z bliskimi, znajomymi, z młodymi, z tymi, którzy przybędą na te kilka dni by modlić się przy grobie św. Jana Pawła II. Codzienna modlitwa w jedności duchowej z papieżem Franciszkiem, a przy grobie św. Jana Pawła II, który zainicjował Światowe Dni Młodzieży – mówi ks. Jarek.

Ksiądz Jarosław, ks. Sławomir i ks. Marek dziękowali Bogu za dar kapłaństwa w kolejne rocznice ich święceń, W czerwcu bowiem wszyscy przyjęli święcenia kapłańskie, ks. Jarosław  12 czerwca z ks. Sławkiem, a ks. Marek 10 czerwca. Ks. Jarek cieszy się – ks. Sławomir proboszcz z Dobronia będzie sprawował Mszę św. na Jasnej Górze i tam również poleci mnie.

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6294541947842649985?alt=rss&kind=photo” ]

DZISIAJ 10 CZERWCA 2016 O GODZ 08.45 KS. JAREK  SPRAWOWAŁ MSZĘ ŚW.

PRZY GROBIE ŚW. JANA PAWŁA II W BAZYLICE ŚW. PIOTRA. OBJĄŁ WSZYSTKICH MODLITWĄ.

Ks. Jarek zapowiada, że podczas Światowych Dni Młodzieży będzie organizował czuwania modlitewne

w łączności duchowej z papieżem Franciszkiem przy grobie św. Jana Pawła II, który zainicjował Światowe Spotkania Młodych

10.06.2016

( Oprac. D.Lis)

Leave a reply

Your email address will not be published.