Pustelnia

Pustelnia

Ksiądz Jarosław w dniach 12 – 20.X.2015 przebywał w Annaya, w pustelni, przy pustelni, przy grobie św. Charbela. Był to prywatny czas modlitwy i skupienia. W dniu 20 października przyjechała pielgrzymka z Polski. O 14-ej przy grobie św. Charbela w klasztorze w Annaya wszyscy kapłani odprawili koncelebrowaną Mszę św. Przewodniczył ks. dr Stanisław Puchała z Katowic, homilię wygłosił ks. Jarosław Cielecki.

.
Przed zakończeniem Mszy św. ks. Jarosław dał świadectwo niezwykłego doświadczenia jakie miało miejsce w dniu urodzin ks. Jarka 15 października po północy:

.

.

.

.

aaa

W październiku 2015 roku ks. Jarek uda się do pustelni w Annaya w Libanie. – Będę gorąco modlił się za was, którzy nie przyjęliście Jezusa, aby św. Charbel wyprosił łaskę otwarcia ludzkich serc. Dlatego też postanowiłem, w tej również intencji, wyjechać w październiku do Libanu, by zamknąć się na jakiś czas w pustelni św. Ojca Charbela. Będę tam prosił w szczególny sposób o przebłaganie za własne grzechy i błędy. Będę błagał za tymi, którzy są daleko od Chrystusa, aby odnaleźli Go w swym życiu. Będę modlił się zwłaszcza za moich wrogów i prześladowców. Zgodę na pobyt i modlitwę w pustelni już otrzymałem. Będę tam pierwszy po śmierci św. Ojca Charbela. Wielkim przywilejem jest dla mnie najbliższy czas modlitwy i budowania pustelni w Polsce i we Włoszech. Pobyt w Annaya to wyjątkowe przygotowanie się do tamtych, na pewno niezwykłych dla mnie dni i przeżyć. W pustelni będę żył takim samym rytmem, jak święty o. Charbel: modlitwą, postem i pokutą. Pomimo że jest tam już prąd elektryczny, nie będę z niego korzystał. Chcę spędzić czas na modlitwie, skupieniu przy lampie oliwnej, również nocą, by być w jeszcze większej więzi ze wszystkimi Domami Modlitwy, które taką lampę zapalają podczas każdego spotkania. Mój pobyt tam pragnę traktować jako dziękczynienie za całe pielgrzymowanie przez 3 lata do ponad 250 parafii, tysiące przejechanych kilometrów, nałożenie rąk na tysiące ludzi, modlitwę wstawienniczą za nimi, a także modlitwę błagalną o uwolnienie z jakichkolwiek zniewoleń i nałogów. Już proszę wszystkich o modlitwę, bym dobrze się do tego pobytu w pustelni przygotował – mówi ks. Cielecki.

eee

Według tradycji wschodniej życie monastyczne osiąga swoje apogeum w odosobnieniu: być tylko samemu z Nim, czyli z Bogiem. Ojciec Charbel czuł powołanie do życia w samotności, dlatego wiele razy prosił o pozwolenie, by mógł zostać pustelnikiem. Jednak dopiero po 23 latach życia we wspólnocie otrzymał zgodę przełożonych na życie w pustelni. Stało się to 15 lutego 1875 roku, przeżywanego w Kościele jako Rok Święty.
Pustelnia, do której udał się Charbel znajduje się na wysokości 1400 m npm. Została wybudowana w 1798 roku. Dzień pustelnika składał się przede wszystkim z modlitwy i medytacji, a także pracy fizycznej, którą wykonywał w pobliskim klasztorze. Reguła, której przestrzegał bardzo skrupulatnie, mówiła że pustelnik może spać 5 godzin, a resztę doby ma poświęcić na modlitwę. Św. Charbel często spędzał czas modląc się na kolanach naprzeciw Najświętszego Sakramentu. Cela, w której mieszkał miała 6 m. kw. Była w niej lampa oliwna, materac, stół, kamień służący za krzesło oraz książki do modlitwy, a w szczególności o naśladowaniu Chrystusa. W ciągu dnia jadał tylko raz, o godzinie 14. Były to proste potrawy, nie jadał mięsa i owoców. Pił tylko wodę.
14 grudnia 1898 roku o godz. 11 pustelnik o. Charbel sprawował, jak każdego dnia, Mszę św. Podczas modlitwy, która mówiła: ”Ojcze prawdy, oto Twój Syn, ofiara, aby Cię uwielbić. Przyjmij ją.” został dotknięty paraliżem. Jego agonia trwała 8 dni. Po 23 latach wzorowego życia pustelniczego św. Charbel umarł mając 70 lat. Odszedł w wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 1898 roku.
Św. Charbel był człowiekiem modlitwy. Czcił Matkę Bożą i swoje serce ofiarował Maryi, każdego dnia odmawiając Różaniec święty. Można by powiedzieć, że przez modlitwę, wiele długich postów i umartwienia tak mocno zjednoczył się z Bogiem, że stał się aniołem w ludzkiej postaci.

Zobacz galerie ( kliknij w ten napis)

 

Podczas pielgrzymki w lutym 2015 ks. Jarosław wspólnie z pielgrzymami uczestniczył 22 lutego w procesji z pustelni św. Charbela do klasztoru w Annaya. Oto libańskie nagranie z tego wydarzenia:

.

 

.

Posted by ‎مشوار القداسة‎ on Sonntag, 21. Februar 2016

 

10 Comments

 1. by Piotr on 4 czerwca 2015  22:01

  Ojcze Jarku, będe gorąco modlił się za ksiedza, aby pobyt w pustelni przyniósł jak największe owoce w posłudze którą ksiądz pełni. By był to okres wielkiej więzi i pojednania w Trójcy Św. oraz z Matka Boza. Takze by byl to czas głębokiej kontemplacji razem ze Sw. Charbelem w ciszy i samotnosci. Pozdrawiam

 2. by Bogusława on 9 czerwca 2015  18:16

  Drogi Księże nasz przewodniku i orędowniku na drodze do świętości. Już dziś modlę się o Twoją posługę w domu Ojca Charbela. Aby przyniosła Radośc tą prawdziwą wielu ludziom , którzy w bólu jak ja i moja rodzina opłakują tych , którzy od Boga naszego się odwrócili. Pięć lat smutku, płaczu i bólu po tym jak córka uległa i uwierzyła złym ludziom, jak straciła swoją osobowość i chęć do życia jak stała się o kamiennym sercu , bagam Cię Księże módl się za nią i za nami abyśmy doczekali nawrócenia tego biednego człowieka, aby uradowała Boga i nas swoją radością dziecka bożego, aby ten zły czas się skończył. Pozostaję w modlitwie z tymi wszystkimi którzy podobnie cierpią,módl się za nasze dzieci,ratuj je. Matka.

 3. by Anna on 28 czerwca 2015  23:23

  Obiecuję modlitwę o dobre owoce tego pobytu i proszę również o modlitwę za nawrócenie moich najbliższych, by miłosierny Bóg za wstawiennictwem św. Charbela i Twoim Padre przemienił serca i umysły mojego męża i dzieci, zabrał serca kamienne i dał im serca z ciała, czujące i kochające Boga i ludzi. Niech Duch Święty odrodzi w nich wiarę, nadzieję i miłość, obdarzy na nowo darem mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności , pobożności i bojaźni Bożej. Amen.

 4. by Kasia on 29 lipca 2015  00:34

  Ojcze Jarku proszę Cię o modlitwę za mnie, moich bliskich i przyjaciół, a w szczególny sposób za Kashifa. Bóg sprawił, że został uleczony z białaczki, proszę pomódl się wraz ze mną w podzięce Mu ale też proszę Cię pomódl się aby Kashif zmienił swoją religię i uwierzył w Chrystusa Zmartwychwstałego i Boga w Trójcy Jedynego. Pomódl się proszę o nasze zbawienie. Ja będę pamiętała w modlitwie o Tobie. Bóg zapłać.

 5. by marta on 6 sierpnia 2015  22:05

  Ojcze Jarku tam będziesz jeszcze bliżej Boga nie miej obaw i nie lękaj się Bóg cię wysłucha i wymodlisz wiele łask Św.Charbel na pewno Bedzie ci Pomagał.Proszę pamiętaj w modlitwie o wszystkich ,którzy latami nie byli u spowiedzi żeby zaufali Panu i odważyli się wyspowiadać.

 6. by iwona on 23 sierpnia 2015  10:04

  Prosze o łaskę uzdrowienia dla chorego synka Kubusia z jego choroby, a dla nas którzy są przy nim o łaskę przemiany serca i umiejętności dziękczynnienia za każde zdarzenie naszego życia

 7. by Bożena on 19 września 2015  11:50

  Ojcze Jarku, będę pamietać w moich modlitwach o Tobie. Bardzo proszę Drogiego Ojca o modlitwę za mojego brata Stefana i jego żonę oraz za Kasię z dziećmi. I nie zapomnij o naszym umiłowanym Prezydencie RP.

 8. by Agnieszka Łapińska on 22 września 2015  09:33

  Proszę bardzo Ojca o modlitwę do św. Charbela w intencji mojego brata ciotecznego Bogdana który ma raka

 9. by Andrzej on 26 stycznia 2019  21:06

  Proszę o modlitwę w intencji Moniki, mojego siostrzeńca żony, matki dwóch córeczek, 2 i pół letniej Asi oraz pięciomiesięcznej Oli, która ma nowotwór złośliwy piersi z przerzutami na mostek klatki piersiowej, na biodro i węzły chłonne. Jedynie cud ją może uratować, gdyż po ludzku nie ma szans na życie.

 10. by Ula. on 19 października 2019  12:05

  Proszę o uzdrowienie z tocznia oraz relacji z mamą.

Leave a reply

Your email address will not be published.