Rzym: rozpoczął się Jubileusz Dziewcząt i Chłopców

 
 
 

„Drodzy chłopcy i dziewczęta, wasze imiona zapisane są w niebie, w miłosiernym sercu Ojca. Bądźcie odważni i idźcie pod prąd!”. Ta zachęta Papieża, wpisana dziś na jego Twitterze, doskonale oddaje ducha rozpoczętego, w ramach Roku Świętego, Jubileuszu Dziewcząt i Chłopców. Na trzydniowe obchody w Rzymie i Watykanie przyjechało blisko 70 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 16 lat z różnych części Włoch, a także delegacje z innych krajów.

Rozpoczęte obchody to dni intensywnej modlitwy, spowiedzi, pielgrzymki do Drzwi Świętych w Bazylice Watykańskiej oraz wielu innych form świętowania. Kolumnada przy Placu św. Piotra stała się miejscem, w którym można skorzystać z sakramentu pojednania. Przez cały dzień udzielało go, siedząc na krzesłach, które stały się na ten czas zaimprowizowanymi konfesjonałami, 150 kapłanów. Przed południem przyszedł tam również spowiadać Franciszek.

Dziewczęta i chłopcy przechodzili dziś w pielgrzymce szlak jubileuszowy od Zamku Anioła przez prowadzącą na Watykan Via della Conciliazione aż do Drzwi Świętych w Bazylice Watykańskiej. Na wieczór zaś  zaplanowano wielki spektakl muzyki i świadectw na rzymskim Stadionie Olimpijskim.

Natomiast w niedzielę przed południem młodzież weźmie udział w Eucharystii sprawowanej przez Papieża na Placu św. Piotra. Później nawiedzi Namioty Miłosierdzia ustawione na siedmiu placach Rzymu, gdzie młodzi pielgrzymi będą mogli wysłuchać świadectw o różnych dziełach miłosierdzia – tak co do ciała, jak i co do ducha. Jubileusz Dziewcząt i Chłopców zakończy się w poniedziałek.

 

lg/ rv

Leave a reply

Your email address will not be published.