Św. Charbel połączy Włochy z Polską

 
 
 

We Włoszech w uroczystość Miłosierdzia Bożego spotkali się przedstawiciele zarządu stowarzyszenia Amici delle Nazioni, analogicznego do tego, jakie powstało w Polsce. Weszli do niego przedstawiciele rodzin z Domów Modlitwy św o. Charbela, a także m.in. adwokat, reprezentant policji oraz właściciel katolickiego wydawnictwa Sahel, które opublikowało ostatnio homilie i katechezy ks. Jarosława. Spotkanie odbyło się na plebanii, gdzie ks. Jarek mieszkał podczas pobytu ww Gherghenzano. – Omówiliśmy program na najbliższe tygodnie, a także ustaliliśmy, na czym miałaby polegać współpraca ze stowarzyszeniem polskim – relacjonuje ks. Jarek. Statuty stowarzyszeń są podobne i mają podobne cele działania nie tylko na niwie religijnej, ale też kulturalnej itp.
Gdy w Gherghenzano ksiądz ogłosił, że stowarzyszenie szuka parceli, na której można by wznieść pustelnię – taką samą jaka jest w Annaya i jaka powstać ma w Polsce – o dziwo, zgłosiło się aż 5 osób, które chcą ofiarować ziemię na tak ważny cel, jak centralizowanie kultu św. Charbela we Włoszech i ścisła współpraca między jego czcicielami w Polsce i Italii.
Kolejnym zadaniem włoskiego stowarzyszenia będzie więc wybór ziemi pod pustelnię oraz jej budowa, a także przygotowanie pielgrzymki do Polski, do Kałkowa na 22 lipca. Wtedy to dojdzie do spotkania pielgrzymów z Włoch i Polski i uczczenia św. o. Charbela w przeddzień jego święta. Włosi ogłosili też konkurs na portret, wiersz i piosenkę poświęcone libańskiemu świętemu.
Na koniec spotkania Gherghenzano ks. Jarek udzielił wszystkim błogosławieństwa i stwierdził: Cieszę się, że mogę być dla was pomostem między Polską i Włochami.

 

Oprac. Barbara Rotter-Stankiewicz

Leave a reply

Your email address will not be published.